קהילה

post-picבקיבוץ שומריה חיו כשלוש עשרה משפחות של חברים , שנותרו בקיבוץ הישן . משפחות אלו קיבלו פיצוי ממשלת ישראל ובכך ויתרו על הקיבוץ ועל נכסיו. אנשי עצמונה עברו לתוך קיבוץ שומריה החל משושן פורים תשס"ו , ועד לערב הפסח תשס"ו -אפריל 06- נכנסו לתוך מבני הקיבוץ הישנים ולקראווילות וקראוונים שהועמדו בשומריה לטובת משפחות עצמונה המפונות. בסך הכל 53 משפחות מעצמונה עברו לגור בקיבוץ שומריה. בערב ראש השנה תשס"ז הושלם התהליך המשפטי של כניסת חברי קהילת עצמונה לתוך אגודת קיבוץ שומריה.
חזון הישוב: הקמת קהילה מגובשת שחבריה פועלים על פי השו"ע , קשובים ונשמעים להוראות רב הישוב ורבני הדור. האתגרים של הקהילה הם: ביסוס ואחיזה בקרקע בחבל הארץ של מזרח לכיש במורדות המערביים של הרי חברון. ביסוס מוסדות החינוך תלמוד תורה עצמונה, בית ספר לבנות עצמונה, הישיבה לצעירים בשומריה, וה"כולל" של שומריה . השתלבות בתוך חיי הקהילה של מועצה אזורית בני שמעון והקיבוצים השכנים. ולסיכום: להיות פועלים עם ק-ל להקמת ישוב תורני ארץ ישראלי, בתוך מהלך חזרתו של עם ישראל לארצו בעת תהליך צמיחת גאולתנו.
לצד החיים המשקיים אגודת קהילת עצמונה מנהלת את החיים הקהילתיים בישוב .
מזכירות הישוב היא מזכירות הקהילה. כל תושבי שומריה הם חברים או מועמדים לחברות באגודת הקיבוץ ובאגודת הקהילה. שומריה פועלת כקיבוץ מתחדש .
הקהילה מפעילה מעונות יום , גני ילדים , פעילות חוגים ,ג'מבורי לילדים, סניפי אריאל לבנים ובנות, "כולל" "כולל ערב" לחברים המעוניינים בכך, ופעילות תרבות למבוגרים.
צוות החצר של הקהילה אחראי לאחזקה של שטחי הקיבוץ ולאחזקה ומתן מענה לבעיות במבני הקיבוץ. אחזקה של מערכות המים והביוב , ואחזקה של מתקני החצר הרבים בשומריה.
גזבר מזכיר הקהילה – יניב מילס.

רכזת הקהילה –איריס כלפה.

מזכירת קהילה- רחל אסרף.